23.10.2017

Перевезення постраждалих та хворих – важливий елемент в системі організації швидкої допомоги. Приватні медичні служби готові швидко та безпечно надати послугу транспортування пацієнтів в будь-який медичний заклад. В якій же ситуації потрібна така послуга? Коли без професійного супроводу під час транспортування просто не обійтись?

Причини перевезення

Медичне транспортування буває екстреним та плановим. В першому випадку – це допомога потерпілому при загостренні хвороби або при отриманні важкої травми. В другому – перевезення пацієнта після проведення лікувального курсу додому, в реабілітаційний центр або на додаткове лікування в іншу клініку. Часто виникає потреба в допомозі зарубіжних медиків, тоді потрібна поїздка в медцентр в іншу країну.

З особливою увагою під час транспортування відносяться до хворих з пошкодженнями тазу та хребта, після інсульту та інфаркту міокарда, з онкологічними захворюваннями на останніх стадіях, з внутрішніми та зовнішніми кровотечами, в комі та ін..

Кожного пацієнта супроводжуватимуть висококваліфіковані спеціалісти потрібного профілю. Вони не лише контролюватимуть роботу життєво важливих систем організму, а й нададуть необхідну медичну допомогу людині в критичній ситуації. Всі лікувальні процедури проводяться з використанням якісних препаратів та медичної апаратури.

Для транспортування використовується спеціальний транспорт – реанімаційний автомобіль. Комплектують його безпосередньо перед виїздом, підбір засобів залежить від типу захворювання чи травми та стану хворого на даний момент. Зазвичай в кожному реанімобілі знаходяться:

  1. Кардіомонітор;
  2. Дефібрилятор;
  3. Мішок Амбу;
  4. Апарат штучної вентиляції легенів;
  5. Пульсометр та ін..

Якщо стан пацієнта під час поїздки різко погіршується, то бригада лікарів приймає крайні міри – проводить реанімаційні процедури.

Безпечні умови

Важливо грамотно підготувати пацієнта до перевезення. При травмах таза, особливо коли можливий зсув кісткових уламків, варто надійно іммобілізувати пошкоджену частину тіла. Грамотна іммобілізація попереджає ускладнення та допомагає швидше відновити втрачені функції.

Хворих з сердечним приступом в стані кардіогенного шоку варто транспортувати в лежачому положенні на спині. Для цього медики використовують зручні носилки. Необхідно забезпечити повний фізичний спокій пацієнту, заборонити самостійно підійматись та лягати на носилки.

Перевозити хворих можна не лише на автомобілі, а й на спеціальних ношах, на милицях, на руках, на кріслі-каталці. Маленьких діток частіш всього транспортують на руках в супроводі батьків.

Стаття створена за підтримки медичного центру Айболит.

Просмотров страницы: 735